0 Kč

Do Nového roku s velkými tenisovými očekáváními

Letošní rok byl pro tenisový oddíl složitý. Začal nepostavením haly u 1. základní školy a dojížděním do hal v Berouně. Proto jsme nemohli ani dělat vetší nábory. Prostory byly omezené. Vše se však změnilo i tím, jak tenisový klub Radost znovu začal růst, a to hlavně díky podpoře hlavně města Králův Dvůr, ale také od Národní sportovní agentury a MAS Světovina. Po zimní přípravě v berounském exilu jsme se účastnili tří celorepublikových soutěží v kategorii starších žáků, dorostu a dospělých. Dále již tradičně také tým neregistrovaných mužů obhajoval titul v okresní soutěži nazvanou po slavném tenisovém turnaji družstev, tj. Davisův pohár.

Všechny soutěže se odehrávají během května a června. Pro zápasy registrovaných soutěží jsme neměly velká očekávání a vše bylo spíše z pohledu sbírání zkušeností, a to hlavně na zápasy dospělých, a to hlavně přes to, kdy se zranil nejzkušenější hráč hned v prvním zápase. I tak výhry v zápasech zapsali všichni hráči starších žáků a lepší umístění bylo bohužel nedostižné přes nejtěsnější prohry 4:5 hned ve 2 zápasech. Soupiska družstva: Dominik Pos, Pavel Pavlásek, Tomáš Sládek, Jakub Vyhnálek, Petr Vokáč, Anna Hlaváčková, Anna Solucevová, Eliška Vaníčková, Emma Novotná, Štěpánka Císařová.

V dorostu se urodily naopak dvě výhry nad Lokomotivou Beroun a Mokropsy. Velmi mladá sestava, tak příjemně překvapila. Vždyť polovina hráčů sestavy hrála i o kategorii níže. Takže kromě všech výše uvedených žáků ještě družstvo doplnili: Jan Doucek, Jiří Hejna, Jiří Ferus, Marie Hlaváčková a Lucie Juppová. Podobná situace byla také v týmu dospělých, kde mladé hráče doplnili také pouze někteří dospělí spoluhráči: Jan Karšňák, Antonín Hejna, Jiří Růžička, Martin Škoda, Tomášové Kraus a Kotrla a Vojta Sládek. Zde opravdu bylo o sbírání zkušeností, ale velkým příslibem byla ale třeba výhra ještě žačky Aničky Hlaváčkové nad soupeřkou, která by ji mohla být maminkou.

Zlatý vavřín ale TK Radost opět nechyběl ani letos, a to díky rekreačním hráčům, kteří v týmové soutěži porazili všechny protivníky a získali tak další vítězství před Berounem a třetími Hořovicemi. Letos ještě větším rozdílem než loni a to za 7 zápasů získali 27 bodů a nejlepším hráčem soutěže se stál královodvorský Jan Uhřík, který uhrál více jak třetinu všech bodů týmu!

Po zimní sezóně, kdy jsme nemohli pořádat celorepublikové soutěže, ale i tak jednotlivci přivezli mnoho úspěchů, jak jsme psali v posledním článku, jsme se těšili na letní turnaje pořádané naším klubem. Začátkem září se konal první ze série turnajů, a to starší žáci. Do finále se probojoval Lukáš Votava, které své první krůčky a velké výsledky získal pod TK Radost (účastník MČR v babytenisu). Ve finále bohužel narazil na 31. hráče žebříčku mladších žáků Bořivoje Nováčka z nejstaršího pražského oddílu 1. ČLTK Praha.

Následoval turnaj pro stejnou věkovou skupinu dívek. Tam se k nelibosti domácích automaticky vylosovali dvě členky proti sobě. Úspěšnější byla Anička Solucevová, která porazila druhou Aničku Hlaváčkovou 6:2 a 6:0. Tím se dostala do čtvrtfinále. Dařilo se však ve čtyřhře
Tereze Šindelové, která si došla pro bronzové umístění. Vítězství ale zaznamenala po výhře
v supertiebreaku další členka TK Radost, a to Viktorie Pavlisková ve dvojici s Emou Jámborovou z LOB Bohnice.

Další víkend patřil mladšímu žactvu. Dařilo se tentokrát zejména Tereze Šindelové, která se dostala do finále čtyřhry tentokrát s Amélií Nuslovou z Příbrami. Ve dvouhře měla opět nasazenou hráčku, tak jako o 7 dní dříve. Ale dvě medailové účasti jsou skvělým úspěchem královodvorské tenisky. Vítězem mezi kluky byl Alan Železný z Prahy. Turnaj nejmenších pak byl bez účasti našich svěřenců.

Turnaj dorostenců přinesl vítězství hráči Romanovi Schaurovi z TK Znojmo. V posledním turnaji této části roku patřil dorostenkám, kde body do žebříčku si připsala naše Viktorie Pavlisková. Turnaj vyhrála Lucie Vávrová, která zakončila rok jako 33. hráčka žebříčku starších žákyň. Další hráčka, která byla do první stovky žebříčku byla rodačka z Králova Dvora, Růžena Karšňáková, která ale nemohla odehrát semifinále, neboť musela odjet na evropský turnaj do Rakouska. Ale i z toho je vidět, že turnaje pořádané na domácí půdě jsou kvalitně obsazeny.

Další účast na evropské scéně přinesla Tereza Šindelová, která se představila na turnaji v Rakovníku, kde chyběl kousek od postupu do dalších kol ve čtyřhře. Ta přidala na turnajích v Česku další dvě 3. místa ve dvouhře a také tři tituly ve čtyřhře. Jí také sekunduje Viktorie Pavlisková dalšími turnaji ukončenými na medailových pozicích.

Letos se v „nafukovačce“ u sportovní haly uskuteční 3 turnaje, a to v kategoriích starší žactvo a 2x dorost. Starší žactvo bude 13. až 14. 1. 2024 a následně dorost 27. až 28. 1. 2024 resp. 24. až 25. 2. 2024. Je to tak příležitost, jak si zajistit potřebné herní zkušenosti i přes zimní období bez nutnost cestovat po celé republice, a naopak možnost ostatní hráče z republiky přivítat v našem městě.

Nejdůležitější ale na stavbě haly je to, že jsme mohli letos zorganizovat plnohodnotný nábor
nejmladších a po delší odmlce se těšíme na soutěže nejmenších a také, že se budou účastit našich turnajů, kde jsme sbírali vždy největší úspěchy a můžeme tak navázat na dobu před covidem. Nábor probíhá u předsedy oddílu Jana Karšňáka a to na mailu tkradost@gmail.com nebo telefonu 733735192.

Těšíme se na viděnou při prvním zkušebním tréninku zdarma a přejeme všem nejen sportovní dárky pod stromečkem a úspěšný rok 2024!

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.