0 Kč

S Radostí přichází po tenisu nejen šachový kroužek

Nový rok v našem klubu, který doteď byl výhradně tenisový, je ve světle zavedení dalších
sportů. Při Základní škole Králův Dvůr v Jungmannově ulici a v rámci projektu Šachy do škol,
byl spuštěn šachový kroužek. Kroužek je vždy v pondělí od 12.30 do 14.30 v učebně
matematiky ve staré budově a vede ho certifikovaný šachový trenér Miroslav Šilhavý. Ten je
také autorizovaný cvičitel jógy a tak spolu s šachy bude navíc přes léto probíhat i cvičení
jógy pro veřejnost na multifukčním hřišti u tenisových kurtů. Pro obě nová odvětví je tak
kontaktní osobou Míra na telefonním čísle 608529037. S tím však tenis není na druhé koleji,
ale naopak. Oba nové sporty jsou dobrým doplněním právě procvičováním taktického
myšlení i zvyšováním koordinačních schopnosti.
V rámci tenisu jsme organizovali celostátní turnaj staršího žactva, který se uskutečnil
v polovině ledna. Jednalo se o turnaj chlapců, kde vítězem se stal Jan Drábek z TK Slavia
Plzeň před Viktorem Hamplem z TK Sparta Praha. Drábek za celý turnaj neztratil ani jeden
set a to v ani ve čtyřhře. V té zvítězil spolu s Šimonem Sirovým z TJ Solidarita Praha. Pro
naše hráče byl turnaj o získávání zkušeností, které budou potřeba na jaře v soutěžích
družstev.
V sobotu 20. 1. 2024 proběhl oddílový novoroční turnaj čtyřher dětí s rodiči. Turnaj se hrál ve
dvou kategoriích a to minitenis a starší. V minitenisu se radoval z titulu Adam Gyorodi, druhý
se umístil Radim Kovach a třetí se umístila Ema Hrušková. V druhé výkonnostní skupině
zlatý pohár získala Anna Solucevová, pro stříbro si došel Dominik Pos a bronzovou trofej
obdržela Anička Hlaváčková. Všechny děti na stupních vítězů hrály spolu s tatínky. Věříme,
že příští ročník bude zastoupen i více maminkami a nebude jen u jedné letošní odvážné
ženy.
Na konci ledna ještě proběhl turnaj dorostenek a v únoru proběhne také klání dorostenců. Na
2. března jsme pak přesunuli přebor Králova Dvora ve čtyřhře pro veřejnost. Více informací o