0 Kč

Rok 2022 byl pro tenisty s Králova Dvora úspěšný. Hlavně tým mužů dokázal opět vyhrát svou soutěž ve složení Jan Uhřík, Petr Hošek, Radek Břížďala, Pavel Zít a Jakub Uhřík. V posledním rozhodujícím zápase dokázali přetlačit soupeře z Tetína.

Druhá nejstarší kategorie, která se hraje v Králově Dvoře je starší žactvo. To se umístilo na skvělém třetím místě ve své soutěži. Soupiska, která se o tento úspěch zasloužila byla Pavel Pavlásek, Dominik Pos, Vyhnálek Jakub, Tomáš Sládek, Jiří Hejna, sestry Marie a Anna Hlaváčkovi spolu s Annou Solucevovou. Nesmí se zapomenout ještě na dvě náhradnice, tj. Barbora Laudátová a Štěpánka Císařová, které nenastoupily k zápasům. Komě dvou dětí, byly ještě všichni ve věku mladšího žactva, takže se těšíme na další ročník.

Dalším týmem, který reprezentoval Králův Dvůr na celorepublikové úrovni, bylo mladší žáci. To bylo vlastně ve složení stejném jako u starších žáků, jen již v této kategorii nemohli startovat Jiří Hejna spolu s Marií Hlaváčkovou. Poděkování tak míří nejen dětem, ale i k rodičům, které po většinu víkendů v květnu a červnu obětovali tenisu, kdy se hrají soutěže družstev. Ve výsledcích se tak možná projevila únava z náročného programu a některé zápasy se smolně prohrály nejtěsnějším rozdílem.

Posledním zastoupením byla reprezentace babytenisu, který po pauze se vrací na naše kurty. Nováčkovská daň byla ale velká. I tak ale je nutné pochválit jeden z nejmladších týmů v soutěži, který bojoval za královodvorské barvy v této sestavě: František Kožíšek, Klára Hlaváčková, Julie Anna Kožíšková a dvojčata Adéla a Tereza Douckovi.

Před uvedením úspěchů jednotlivců, tak bychom rádi v Králově Dvoře pokračovali v trendu náborů, tak abychom mohli děti přihlásit i do nejmenší kategorie minitenisu. S tenisem se začíná od 4 let, ale samozřejmě rádi přivítáme děti jakéhokoliv věku. I ve 12 letech se dá začít a hrát i na nejvyšší republikové úrovni. Pro děti jsou připraveny tréninky, soustředění a oddílové turnaje pod vedením profesionálních a školených trenérů TK Radost. Bližší informace poskytne rád předseda oddílu Jan Karšňák na telefonu 733735192 nebo mailu honzakarsnak@gmail.com. Na všechny děti se těšíme a první trénink je vždy zdarma.

K tomu, aby nám rostli svěřenci, také V Králově Dvoře pořádáme republikové turnaje jednotlivců. Pod vedením TK Radost se uskutečnilo v tomto létě 9 turnajů. To umožňuje našim členům se potkat s širší republikovou špičkou. Určitě mají nové zkušenosti všechny hráčky a hráči. Postupy do dalších kol si vybojovala např. Anna Solucevová, Jakub Vyhnálek a Dominik Pos. Jeho souboj s Jakubem Vyhnálkem, který skončil až rozhodujícím supertiebreakem v poměru 14:12, byl parádní. Pavel Pavlásek získal i 3. místo ve čtyřhře na domácím turnaji dorostu.

Další aktivity pro všechny zájemce o tento bílý sport byla také pořádání soustředění, a to jak přes léto u nás nebo v Březnici nebo také podzimní v Železné Rudě. Další akcí byla organizace turnaj čtyřher pro kohokoliv, kdo se dostaví do našeho tenisového areálu nebo turnaj dětí s rodiči.

Bohužel zimní období bude po dlouhých letech bez turnajů v Králově Dvoře, neboť v aktuální situaci bylo rozhodnuto o nepostavení nafukovací haly u 1. ZŠ. Musíme tak svou zimní sezónu přesunout do Berouna. Na druhou stranu nám město poskytlo podporu, aby komerční ceny, které jsme nyní museli akceptovat, nám neodradily zájemce nebo stávající hráče od tohoto krásného sportu. Věříme, že když to bude jen trochu možné, tak příští zimu se zase hala nad královodvorské kurty opět vrátí.

Hraj_s_radosti_2021.png

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.